62593

TALSOS, BIEDRĪBAS «LATVIJAS ORDEŅU BRĀLĪBA» 16. SALIDOJUMĀ
13.06.2014


7. jūnijā Talsu novada pašvaldība uzņēma vairāk nekā 150 Latvijas Ordeņu brālības 16. salidojuma dalībniekus.

Šī organizācija apvieno visus, kuri par izciliem nopelniem Latvijas valstiskās neatkarības atgūšanā, saimnieciskās dzīves, kultūras, zinātnes, mākslas, medicīnas un citu jomu attīstībā apbalvoti ar Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni, Atzinības Krustu vai ar šo ordeņu Goda zīmi.

Tagad brālībā ir vairāk nekā 300 biedru no visiem Latvijas novadiem un ārvalstīm — Lietuvas, Amerikas Savienotajām Valstīm, Kanādas, Zviedrijas, Anglijas, Vācijas, Izraēlas un Austrālijas.

Salidojumu ievadīja svinīgs brīdis pieminekļa «Koklētājs» pakājē. Talsu novada pašvaldības vadītājs Aivars Lācarus, uzrunājot ievērojamos ļaudis, kuru lielākā daļa ir jau ļoti cienījamā vecumā, uzsvēra šīs vietas nozīmīgumu Latvijas valsts vēsturē: «Stāvam uz svētītas zemes pie svētīta pieminekļa Latvijas brīvības cīnītājiem, visiem tiem cilvēkiem, kuri ir atdevuši pašu dārgāko brīvas, neatkarīgas valsts labad. Šī nav skumja atceres vieta, bet optimismu raisošas atskaites punkts, no kura raugāmies nākotnē. Ne velti tēlnieks šo darbu veltīja Latvijas Saulei, Latvijas nākotnei.»

Latvijas Nacionālo karavīru biedrības Jūrmalas nodaļas valdes priekšsēdētājs un Nacionālās Virsnieku apvienības biedrs Oļģerts Mentelis uzsvēra: «Nāku no paaudzes, kura izgājusi visus okupācijas, nebrīves gadus, kura ir cīnījusies, nežēlojot savas asinis. Tādēļ aicinu šodien visus ordeņnešus atcerēties, ka ordenis nav tikai goda zīme, uzslava. Ordenis ir atbildība un pienākums turpmākai Latvijas celtniecībai!»

Savukārt evaņģēlists Agnis Liepiņš atgādināja: «Cienījamie valsts augstāko apbalvojumu saņēmēji! Mēs šeit esam, lai izteiktu pateicību tam lielākajam, kas ir pār mums. Vai tā ir valsts, saule, brīvība? Ko nozīmē sniegtais valsts un cilvēku novērtējums mūžīgā priekšā? Tikai to, ka mūsu dzīvē ir sadarbība ar mīlestības pirmavotu, jo mīlēt nozīmē — atdot visu. Pats Dievs ir tas, kas māca mums mīlestības lielumu, atdodot sevi. Savā ikdienā tas nozīmē mums izdarīt izvēli par labu citiem, lai mūsu priekšrocība netiktu dota mums pašiem. Tas ir dievišķais, kas atklājas mūsu attieksmē pret dzīvi, saviem pienākumiem un pozitīvajiem sasniegumiem. Atsaukšanās sadarbībai ar šo mīlestības pirmavotu maina arī mūs un mūsu dzīvi. Kad noliksiet ziedus pie pieminekļa, uz kura rakstīts «Latvijas Saulei», tad atceraties, ka Saule ir Tas Kungs.»

Tapa kopīga fotogrāfija vēsturei uz Talsu tautas nama platajām kāpnēm, un sirsnīgi salidojuma dalībniekus uzņēma Talsu Radošajā sētā. Pēc neliela atpūtas brīža tautas nama zālē notika svinīgā sēde.

Ciemiņiem un mājiniekiem ļoti patika ekskursija Talsu paugurainē un atpūtas sarīkojums Eiropas birzī. Dienas garumā priekšnesumus sniedza un jauku noskaņu deva novada radošie jaunieši un amatiermākslas kolektīvi.

Latvijas Ordeņu brālības biedri ir arī vairāki Talsu novada iedzīvotāji. Lūdzu vienu no viņiem, pieredzējušo Sabiles vidusskolas pedagoģi Māru Burčaku (apbalvota ar Atzinības krustu par pašaizliedzīgu devumu bērnu un jauniešu ar speciālām vajadzībām izglītībā un integrācijā sabiedrībā), dalīties iespaidos par šo notikumu. «Noteikti ir vajadzīgi tāda satikšanās, jo tā dod neaprakstāmi labu kopības, pacilātības sajūtu. Salidojums mums palīdz izjust un apzināties, ka esam tauta, un šajā jēdzienā es nebūt nedomāju ietilpināt tikai latviešus, bet arī citu tautu pārstāvjus, kam ir svēti tādi paši ideāli un mērķi kā mums, latviešiem. Prieks ir satikties, katru gadu atkal redzēt pazīstamās sejas un apzināties, ka mēs joprojām esam vienoti, varam apsveicināties un parunāties, turēties kopā. Esmu piedalījusies vairākos brālības salidojumos, un no katras vietas ir kaut kādas atmiņā paliekošās emocionālās atmiņas, katra salidojuma uzņēmēja pašvaldība ir padomājusi par ko ļoti emocionālu, kas aizskar sirdi. Šodien man bija prieks dzirdēt no daudziem tālumniekiem no sirds teiktu secinājumu: «Skaisti ir jūsu Talsi!»».

Ielādēju...      Atpakaļ
Aicinām


* * * * *

Aicinām visus LOB biedrus 2024. gada 8. jūnijā uz 26. salidojumu Alūksnes novadā.Kalendārs
<< Aprīlis 2024 >>
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

SADARBĪBAS PARTNERI
Rīgas Latviešu biedrība

Rīgas NVO nams

Latviešu virsnieku apvienība

Latvijas Nacionālo Karavīru biedrība

Latvijas Politiski represēto apvienība

Daugavas Vanagi

Latvijas Pilsoniskā alianse

Ziedot.lv