Kas ir Latvijas Ordeņu brālība un kāpēc tā ir

Ordeņu brālības biedrus vieno atzinība par nopelniem Latvijas valsts labā. Latvijas Ordeņu brālība apvieno ļaudis, kas apbalvoti ar Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni, Atzinības Krustu vai ar šo ordeņu Goda zīmi, kopējiem turpmākiem labiem darbiem. Ordenis ir atzinības zīme par paveikto, bet piederība Ordeņu brālībai ļauj turpināt aktīvi darboties ne tikai jau iesāktajā darbības laukā, bet paplašināt savu labo darbu iespējas un vienlaikus arī just brālības biedru atbalstu, kad tas nepieciešams.

Brālības vēsture
Iecerot Brālību, tās pirmais domes priekšsēdētājs vēstures doktors Jānis Graudonis uzsvēra, ka biedrības uzdevums būs gādāt par tās dalībnieku materiālo un morālo stāvokli un darīt visu, lai neviens no augsto apbalvojumu saņēmējiem netiktu aizmirsts. 1999. gada 11.decembrī notika jaunās sabiedriskās organizācijas Triju Zvaigžņu ordeņa brālība dibināšana. Brālības veidotāju vidū bija arī Liāna Ose, Ainārs Bambals, Osvalds Štrauss u.c. 2004. gada 11.decembrī ar sapulces lēmumu sabiedriskā organizācija top par biedrību Latvijas Ordeņu brālība.

Brālības mērķi
Brālības mērķis ir augstu ētikas pamatvērtību un morāles principu nostiprināšana sabiedrībā; veicināt Biedrības biedru aktīvu līdzdalību Latvijas tiesisko, saimniecisko, politisko un kultūras jautājumu risināšanā; rūpēties par Biedrības biedru materiālo stāvokli, vajadzības gadījumos organizējot reālu palīdzību; organizēt Biedrības biedriem, īpaši gados vecākiem, morālo atbalstu, lai neviens nejustos atstāts un aizmirsts.

Brālības darbība
Brālībā ir apbalvotās personas gan no Latvijas, gan ārvalstīm. Tās darbu organizē valde, bet būtiskus biedrības jautājumus un biedru uzņemšanu risina Dome. Ik gadu vasarā notiek Latvijas Ordeņu brālības salidojums kādā no Latvijas pilsētām, ko biedrība organizē sadarbībā ar pašvaldību. Brālība organizē arī kultūrvēsturiskus pasākumus, kā arī piedalās jau organizētajos. Biedru viens no svarīgākajiem darbības laukiem ir savas valsts vēstures saglabāšana un tēvzemes mīlestības stiprināšana visās paaudzēs. Gan lielāki, gan mazāki darbi, kas darīti ar mīlestību savu biedru un savas valsts labā, ir brālības ikdiena.

Kā kļūt par Ordeņu brālības biedru
Par Ordeņu brālības biedru var kļūt personas, kas saņēmušas kādu no augstākajiem valsts apbalvojumiem un atzīst biedrības statūtus. 

Aicinām


* * * * *

21.decembrī LOB 25 gadu jubileja Latvijas Zinātņu akadēmijā.Kalendārs
<< Jūlijs 2024 >>
POTCPSSv
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

SADARBĪBAS PARTNERI
Rīgas Latviešu biedrība

Rīgas NVO nams

Latviešu virsnieku apvienība

Latvijas Nacionālo Karavīru biedrība

Latvijas Politiski represēto apvienība

Daugavas Vanagi

Latvijas Pilsoniskā alianse

Ziedot.lv