115508

Bailes no dziļuma
10.01.2021


2020. gada lielais, bet varbūt ne vienmēr skaļi izteiktais, vārds bija bailes. Par bailēm ir arī mūsu Ordeņu brālības biedres, rakstnieces Māras Svīres jaunais romāns. Māra Svīre īsā savas grāmatas pieteikumā saka: „Manā dzīvē nozīmīgs pagājušā gada notikums bija romāns Bailes no dziļuma, ko pabeidzu rakstīt martā, koronavīrusa ziedu laikos, mājās sēdēdama, un kuru apgāds Zvaigzne laida klajā tieši pirms Ziemassvētkiem. Romāns par bailēm no dziļuma ne tikai tiešā nozīmē, bet arī par to, cik bīstamas var kļūt attiecības ar tuvu cilvēku.”

Mazliet plašāks romāna apraksts atrodams internetā: „Laiva bez airiem Daugavā, Pļaviņu ūdenskrātuvē pusotru diennakti nes Alīnu pretim nezināmajam. Neparastās un bīstamās situācijas laikā Alīnā pakāpeniski mainās izjūtu gamma – cerības uz drīzu izglābšanu nomaina arvien augoša bezpalīdzība, briesmu apjausma un nāves bailes, ko veicina garāmbraucošo peldlīdzekļu pasažieru vienaldzība. Alīnai ir bailes no dziļuma, tāpēc viņa nespēj mesties peldus, kā varbūt viņas vietā darītu kāds cits. Tomēr īstais sievietes eksistenci apdraudošais dziļums izrādās kāds cits, – un Alīnai jāsaņem drosme, lai šajā tik biedējošajā, pārdomām atvēlētajā laikā spētu ieskatīties viņas un vīra Niklāva attiecību dziļumā. Izrādās, ka baisāko noslēpumu glabā ne jau upes dzīles, bet gan attiecības.”

No sirds priecājamies par Māras paveikto! Šim padrūmajam distancēšanās laikam ir arī sava zelta maliņa - var ciešāk un biežāk satikties ar grāmatām. Lai jaukas tikšanās!


Kamena Kaidaka
      Atpakaļ
AicināmLOB valde cer, ka Salidojums Līvānos varēs notikt 2021. gada septembrī


* * * * *

Aicinām iepazīties ar jauno LOB vadību. Vēlēšanu rezultāti sadaļā „Struktūra”.


* * * * *
Kalendārs
<< Aprīlis 2021 >>
POTCPSSv
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

SADARBĪBAS PARTNERI
Rīgas Latviešu biedrība

Rīgas NVO nams

Latviešu virsnieku apvienība

Latvijas Nacionālo Karavīru biedrība

Latvijas Politiski represēto apvienība

Daugavas Vanagi

Latvijas Pilsoniskā alianse

Ziedot.lv