110114

Dziesma Kārļos
29.01.2020


„Nedomāsim, ka ar vārdiem vien pietiek. Simts un tūkstoškārt svarīgāks par visiem vārdiem ir piemērs un priekšzīme…”     /Kārlis Ulmanis/.

Kārļu dienā, 28. janvārī, LOB biedri pulcējās pie Latvijas pirmās brīvvalsts prezidenta Kārļa Ulmaņa pieminekļa, lai godinātu viņu vārda dienā. Habilitētais vēstures doktors, LU profesors, LZA Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenais loceklis Inesis Feldmanis uzskata, ka - „Daudzu laikabiedru un vēsturnieku skatījumā Kārlis Ulmanis bija pats redzamākais valstsvīrs visā Latvijas vēsturē. Arī latviešu tautas vēsturiskajā atmiņā viņš ir palicis kā spilgtākais latviešu tautas nacionālo centienu izteicējs un latviskās Latvijas simbols. Šodien Kārli Ulmani gandrīz vai katrs Latvijas iedzīvotājs, mīts par viņu tautā dzīvo joprojām. Viņa vārds un darbība uzspiedis zīmogu noteiktam periodam Latvijas vēsturē, kas parasti tiek dēvēts par “Ulmaņa laikiem”. Neviens cits latviešu politiķis šādu godu nav izpelnījies.”

Kā valstsvīram Kārlim Ulmanim bija raksturīga dzelzs griba, milzīga enerģija un organizatora spējas, fanātiska darba mīlestība, pieticība personiskajā dzīvē, dziļš un patiess patriotisms. Tautā joprojām mēdz teikt: „Ja Ulmanim par kaut ko pienākas piemineklis, tad par viņa attapību un enerģiju valsts veidošanas laikā”.

Lūk, pie šī pieminekļa LOB vīri, kuriem arī Kārlis vārdā, mūsu operas izcilā basa Kārļa Miesnieka iedvesmoti un LOB priekšsēdētājam Jurim Griķim piepalīdzot, neskatoties uz dzestro laiku un aso vēju, nodziedāja "Daugav's  abas malas..."

Kā mīļi sveicieni pieminekļa pakājē nogūla ziedi un, pirms katram atkal doties savās gaitās, sirsnīgais brīdis atmiņai tika iemūžināts arī kopīgā foto.


Foto: Dziedātāji un klausītāji pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa
      Atpakaļ
AicināmLatvijas Ordeņu brālības 23. salidojums Līvānu novadā 4.09.2021


* * * * *

Aicinām iepazīties ar jauno LOB vadību. Vēlēšanu rezultāti sadaļā „Struktūra”.


* * * * *
Kalendārs
<< Maijs 2020 >>
POTCPSSv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

SADARBĪBAS PARTNERI
Rīgas Latviešu biedrība

Rīgas NVO nams

Latviešu virsnieku apvienība

Latvijas Nacionālo Karavīru biedrība

Latvijas Politiski represēto apvienība

Daugavas Vanagi

Latvijas Pilsoniskā alianse

Ziedot.lv