128604

Ilgonis Bērsons saņem Latvijas Z\inātņu akadēmijas Viļa Plūdoņa vārdā nosaukto balvu literatūrzinātnē par nopelniem latviešu literatūras pētniecībā
27.04.2023


Literatūrzinātnieks, kritiķis un dzejnieks Ilgonis Bērsons saņēmis Latvijas Zinātņu akadēmijas Viļa Plūdoņa vārdā nosaukto balvu literatūrzinātnē par nopelniem latviešu literatūras pētniecībā. Lai gan Ilgonis Bērsons jau sasniedzis 92 gadu vecumu, viņš joprojām turpina rakstīt grāmatas un savā mājoklī uztur un ik dienu paplašina latviešu rakstnieku kartotēku.


Ilgoņa Bērsona sastādīto kopoto rakstu sējumus tagad var atrast ļoti daudzu iedzīvotāju grāmatu plauktos. Viņš atzīst, ka padomju laikos nācies samierināties ar cenzūru, kā rezultātā viena otra grāmata izdota ne tā, kā sākotnēji iecerēts. Tajā pašā laikā bijušas arī pārsteidzošas iespējas: “Tā jau ir kaut kāda neticama parādība. Es, kulaka, represētā dēls, sēžu lauku mājās, savu vecāku mājās, un rakstu monogrāfiju par Aleksandru Grīnu. Tad tas ir kaut kāds neticams notikums, unikāls.”

Ilgoņa Bērsona iemīļotākais žanrs ir detektīvstāsti par rakstniekiem un viņu pseidonīmiem: “Katrs zina, kas ir Auseklis īstā vārdā. To jau skolā iemāca. Vai Blaumanim kāds ir pseidonīms. Bet ir bezgala daudz tādu, kas nav atklāti. Man ir divas grāmatas iznākušas ar nosaukumu “Segvārdi un segburti”.”

Avots: “Pat nevaru saskaitīt, cik daudz to grāmatu!” – literatūrzinātnieka Ilgoņa Bērsona darbs latviešu literatūras pētniecībā, LTV1 Rīta Panorāma, 2023. gada 31. marts.

2023. gada 17. janvārī Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) Senāts apstiprināja LZA balvu ekspertu komisiju lēmumus un piešķīra desmit LZA vārdbalvas, to vidū sešas jaunajiem zinātniekiem, kā arī piecas jauno zinātnieku balvas. LZA balvu laureāti tika sveikti LZA pavasara pilnsapulcē 2023. gada 27. aprīlī.

Latvijas Ordeņu brālība sveic mūsu Brālības Valdes aktīvu dalībnieku , Atzinības krusta virsnieku Ilgoni Bērsonu, saņemot Latvijas Z\inātņu akadēmijas  Viļa Plūdoņa vārdā nosaukto balvu literatūrzinātnē par nopelniem latviešu literatūras pētniecībā.
      Atpakaļ
Aicinām


* * * * *

21.decembrī LOB 25 gadu jubileja Latvijas Zinātņu akadēmijā.Kalendārs
<< Augusts 2023 >>
POTCPSSv
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

SADARBĪBAS PARTNERI
Rīgas Latviešu biedrība

Rīgas NVO nams

Latviešu virsnieku apvienība

Latvijas Nacionālo Karavīru biedrība

Latvijas Politiski represēto apvienība

Daugavas Vanagi

Latvijas Pilsoniskā alianse

Ziedot.lv