135214

In memoriam Elvīra Baldiņa (11.08.1919- 27.05.2025)
27.05.2025


Laiks Viņu neskar – tāda bija visu mūsu Ordeņu brālības biedru pārliecība ikreiz, kad tikāmies ar Elvīru Baldiņu. Visu mūžu, kā pati teica – „bijusi lecīga”, teikusi acīs, ko domā, pie visām varām. Viņa arī par Laiku nav likusies ne zinis. ELVĪRA BALDIŅA 2020.gada 11.augustā svinēja 101. dzimšanas dienu! 2019. gadā, Latviešu biedrībā atzīmējot savu 100-gadi, aktrise vēlēja –„Visiem ilgi jādzīvo, jo tas ir ļoti interesanti! Ķēpa jau ir, bet tas nekas.” Pati visu mūžu bija uzticīga savam Jaunatnes teātrim – Sniedze, Maija, Gerda, Saulcerīte, protams, daudzie puikas, kuru vidū Elvīra, starp citu, bērnībā uzaugusi. Arī Vinnijs Pūks, arī Pūce, daudzas skaistas lomas partnerībā ar tikpat leģendāriem kolēģiem E.Liepiņu, J.Grantiņu, V.Singajevsku, T.Āboliņu, V.Skursteni, A.Krūmiņu, T.Soboļevu u.c. Par  Mirdzas lomu  A.Sakses „Pret kalnu” dramatizējumā, Elvīra Baldiņa tika izvirzīta Staļina prēmijai, no kuras aktrise atteicās. Precīzāk – pateica visu, ko domā par tautu tēvu… Sašeņka Ļubimova lugā „Uz bīstamās robežas” ir spožā atmiņā visiem, kuri to redzēja, īpaši saspēlē ar Edgaru Liepiņu. Viņas balsi glabā Latvijas radio fonotēka, viņa piedalījusies arī TV uzvedumos un filmās. Un kur tad vēl tautas dziesmas! Elvīras Baldiņas atmiņā to bija vairāki tūkstoši! Prātam neaptverami! Latviešu tautas dziesmas aktrise tika lūgta runāt gan cilvēkam ienākot šai saulē, gan no tās aizejot… Pati savu mūžu viņa ietērpa sešās rindiņās: „Lai es gāju kur iedama, 

Darbiņš man pretī nāca. 

Darbiņā priecājos, 

Darbiņā remdējos, 

Darbiņš man naudu deva, 

Darbiņš mani godināja.” 


Elvīras Baldiņas mazdēls, pianists Toms Ostrovskis vecmāmiņas jubilejas reizē teic, ka „neskatoties uz grūto un sarežģīto, bet vienlaikus arī skaisto mūžu, no vecmāmiņas nāk unikāls dzīves spēks un gaišums.” Viņa bija īsts dārgums - mūsu vienreizējā aktrise Elvīra Baldiņa! 


Latvijas Ordeņu brālība ir patiesi lepna un gandarīta, ka palīdzēja režisorei Virdžīnijai Lejiņai 2023. gadā radīt dokumentālo filmu “Es esmu runājusi. Elvīra Baldiņa”. Tas ir vienīgais paldies, ko šobrīd varam teikt par Latvijas Ordeņu brālības biedres, aktrises Elvīras Baldiņas piepildīto mūžu. 


Laiks viņu nebija skāris, bet tam ir sava vara pār mums. Paldies par to laiku, ko Elvīra Baldiņa bija ar mums! Lai gaišs ceļš viņai Mūžībā!

 

 

Atvadīšanās no Elvīras Baldiņas 4. jūnijā plkst. 13.00  Kermatorija Lielajā zālē




      Atpakaļ
Aicinām


* * * * *


* Aicinām uz XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem no 5. līdz 13. jūlijam



Kalendārs
<< Aprīlis 2025 >>
POTCPSSv
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

SADARBĪBAS PARTNERI
Rīgas Latviešu biedrība

Rīgas NVO nams

Latviešu virsnieku apvienība

Latvijas Nacionālo Karavīru biedrība

Latvijas Politiski represēto apvienība

Daugavas Vanagi

Latvijas Pilsoniskā alianse

Ziedot.lv