86465

Latvijai 100 Vijai Vētrai 95 uz skatuves 75
07.06.2018


Laikā kad Latvija svin savu simtgadi dejotāja, horeogrāfe, lektore, pedagoģe Vija Vētra atzīmē savu 95 gadu jubileju un 75 gadus uz skatuves. Šos svētkus V. Vētra aicina svinēt kopā – 2018. gada 12. jūnijā plkst. 17.00 Rīgas Latviešu biedrības nama Baltajā zālē ar jubilejas ieskaņas pasākumu “Vija Vētra tuvplānā - talants, gaume, darbs” un 2018. gada 18. jūnijā plkst. 19.00 Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē ar jubilejas koncertu kas ir Vijas Vētras veltījums Latvijai “’Ja tu esi dejā, tu jau esi Dievā”

“Vija Vētra tuvplānā - talants, gaume, darbs” ir saruna ar V. Vētru kuru vada Lia Guļevska. Sarunas laikā V. Vētra dalīsies stāstos par savu bērnību, jaunību, karu un emigrāciju, bet visam pāri deju. Tiks runāts arī par ezotēriku, iepriekšējām dzīvēm un visam pāri – Latvijas mīlestību. Piedalās Vija Dzintare, Lija Brīdaka, Ināra Kolmane, Māris Brancis. Sarīkojumā apskatāma foto izstāde “Dejotājas Vijas Vētras foto portreti” un filma ‘’VIJAY’’ (režisore Ināra Kolmane).

Vijas Vētras veltījums Latvijai ir jubilejas koncerts “Ja tu esi dejā, tu jau esi Dievā”. Koncertā piedalās Vija Vētra, Raimonda Vazdika, Agra Daņiļeviča deju skola ‘’Dzirnas’’, vokālā grupa ‘’Putni’’, Antra Dreģe, Artis Gāga,Indiešu klasiskās mūzikas grupa, Sergejs Ancupovs, Kārlis Auzāns, Kaspars Bindemanis un Varis Vētra.

Vija Vētra intervijām pauž: “Es esmu piecus gadus jaunāka par Latviju......vienmēr cenšos atgriezties ceriņu ziedēšanas laikā. Svarīgi būt Latvijā, būt kontaktā ar savu dzimto zemi. Deja ‘’Saknes un Spārni’’ – stāsts par saknēm, no kurām esmu nākusi, kas man ļāvuši aizlidot pasaulē. Tieši Latvija man ir ļāvusi pacelties spārnos un tieši Latvijā man allaž vajag atgriezties kā gājputnam, jo te gūstu spēkus tālāk dzīvot savu dzīvi. Mēs latvieši, jau esam diezgan sīksti cilvēki, un es esmu pārliecināta, ka spēks visu izturēt man nāk no manām saknēm šai zemē. Deja ir man vienīgais dzīvē, kas man īsti ir un pieder!’’

Vija Vētra ir dejotāja, horeogrāfe, lektore un pedagoģe, deju studējusi Vīnes Mūzikas un tēlotājmākslas akadēmijas deju nodaļā, indiešu klasisko deju Indijā, kur tikusies ar Džavaharlalu Neru un Indiru Gandiju. Spāņu flamenko apguvusi Spānijā. Londonā dejojusi operā ‘’Karmena’’, Austrālijā indiešu princeses lomā ‘’Kismet’’ un speciālajā baletā kā soliste Anglijas karalienei Elizabetei II. Ieviesusi sakrālo deju kā Dievkalpojuma daļu Austrālijā, Anglijā, ASV un Latvijā. Rīgā indiešu klasiskās un sakrālās dejas aizsācēja,1993.gadā nodibināja unitāriešu-universālistu draudzi, vadot svētbrīžus savā ik gadu Latvijas apciemojuma laikā. Vija Vētra komponē  savām dejām mūziku, glezno un zīmē kostīmu metus. Ar saviem darbiem viņa piedalās Ņujorkas galerijā, Rīgā bijušas četras izstādes. Darbojusies četros kontinentos, sniedzot izrādes uz skatuves, televīzijās un filmās. Par viņu uzņemtas trīs dokumentālas filmas un uzrakstītas  divas grāmatas.

Uz sarīkojumiem aicināti visi LOB biedri! Tuvāka informācija pie Māras Kokinas. 
      Atpakaļ
Aicinām


* * * * *

21.decembrī LOB 25 gadu jubileja Latvijas Zinātņu akadēmijā.Kalendārs
<< Oktobris 2023 >>
POTCPSSv
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

SADARBĪBAS PARTNERI
Rīgas Latviešu biedrība

Rīgas NVO nams

Latviešu virsnieku apvienība

Latvijas Nacionālo Karavīru biedrība

Latvijas Politiski represēto apvienība

Daugavas Vanagi

Latvijas Pilsoniskā alianse

Ziedot.lv