131152

Sākam LOB jubilejas gadu
06.02.2024


Latvijas Ordeņu brālības biedri 2024. gada 3. februārī tikās Nevalstisko Organizāciju namā Rīgā, Ieriķu ielā 43A savā ikgadējā biedru sapulcē. Jubilejas gadu iesākām ar dāvanu sev – LOB nozīmīti, ko varam iegādāties LOB sarīkojumos. 

Sapulces darba kārtība bija jau ierasta:

1. LOB priekšsēdētāja ziņojums par paveikto darbu 2023. gadā. (ziņoja Juris Griķis).

 2. LOB valdes līdzpriekšsēdētājas ziņojums par plānoto 2024. gadam (ziņoja Kamena Kaidaka, Māra Kokina).

       3. LOB Revīzijas komisijas ziņojums (Ivars Liepiņš).

Tad sekoja debates, kurās biedri izteicās par LOB darbu un novērtēja to kā apmierinošu. Garāka diskusija raisījās sakarā ar iecerēto Latvijas skolu reorganizāciju, slēdzot tās pamatā lauku skolas, kurās ir mazs skolēnu skaits. LOB biedriem bija vienots viedoklis, ka šāda politika ir nepieņemama un tapa atklātā vēstule par Latvijas skolu likteni, ko nosūtīt visiem valsts vadītājiem un arī sabiedriskajiem medijiem. (Vēstule skatāma LOB lapas ierakstā). Sapulce lēma, ka Dome var sagatavot arī savu publisku viedokli par citiem Latvijai aktuāliem jautājumiem, negaidot LOB biedru sapulci.

LOB rindas papildināja 5 jauni biedri: 

           Rauls Vēliņš, 

           Antra Grinberga,

           Dzintra Sprudzāne, 

           Vilnis Sosārs, 

           Anna Ināra Vīgante

Par 2023. gada LOB darbu – to vadīja J.Griķis (priekšsēdētājs), K.Kaidaka (līdzpriekšsēdētāja), M.Kokina (priekšsēdētāja vietniece). Valdes locekļi: E.Būmanis, M.Elstiņa, I.Filipsone, L.Guļevska, A.Spridzāns, M. Svīre, A. Neretniece, G.Resnais.

Ar klusuma brīdi pieminējām 2023. gadā mūžībā aizgājušos LOB biedrus: 

Ojāru Uldi Aleksi, Egonu Goldšmitu, Jāni Mežaku, Edgaru Skreiju, Kristapu Juri Keggi un 

Ināru Liepiņu. Piemiņas vārdi katram no viņiem ir LOB mājaslapā.

Finanšu gads ir noslēgts veiksmīgi, LOB kasē ir uzkrājums 2024. gada darbiem. Revīzijas komisijas (Ivars Liepiņš, Vija Cera, Ieva Jansone) sagatavoto ziņojumu nolasīja I. Liepiņš. Problēma, ko saskata visi valdes un Domes locekļi, ir fakts, ka ir daļa LOB biedru, kuri gadiem nemaksā biedru naudu, kaut ir vairākkārt saņēmuši atgādinājumu par biedru pienākumu. Ar Domes lēmumu LOB biedru saraksts ir aktualizēts un ievietots LOB mājaslapā. 

Paldies tiem biedriem, kas ziedojuši LOB 2023. gadā:

Ainai Braķei, 

Uldim Mantonam,

Jurim Pokrotniekam,

Mārai Svīrei, 

Antonam Ružam, 

Ilgai Urtānei, 

Verai Veilandei.

2025. gads būs LOB vēlēšanu gads, bet 2024. gada decembrī visi kopā atzīmēsim LOB 25. gadu jubileju, bet jau 8. jūnijā – salidojums Alūksnes novadā, par ko informāciju saņems visi LOB biedri. Tāpat arī rudens pusē esam aicināti apmeklēt Ādažu militāro bāzi, lai iepazītu mūsu karavīru ikdienu.  

Visus klātesošos priecēja koncerts, ko sniedza Arvīds Platpers ar saviem Ķekavas vīriem. Skanēja leģionāru dziesmas, skanēja sen zināmas un Latvijas skaistumam un cilvēkiem veltītas, skanēja arī jaunāko laiku kompozīcijas. Un visas skanēja lieliski. “Latvijas ozoli stipri un vareni”... skanēja Miķeļa Gruzīša dziedātā dziesma, un tādi bija arī Ķekavas vīri. Paldies vīriem par skaistajiem brīžiem! Paldies Arvīdam Platperam! Un LOB Atzinības raksts “Par nesavtīgu darbu Latvijas Ordeņu brālības labā”. 

Tāpat LOB Atzinības rakstu saņēma Anna Egliena, kuras gādībā jau gadiem varam baudīt Broņislavas Martuževas dzejas burvību Dzejas klētī. Arī 2024. gadā būs dzejnieces jubilejai veltīti skaisti koncerti visā Latvijā. 

2023. gads un arī 2024. gads bija un būs jaunrades darbiem bagāts. Lia Guļevska LOB dāvināja savu jaunāko veikumu - grāmatu “Sirdspuksti”, kurā savu sirdsgaismu atstājuši arī trīs LOB biedri.

Paldies visiem, kas ziedojuši biedrībai gan naudas līdzekļus, gan savu laiku un enerģiju, lai mūsu ikdiena būtu piepildīta ar labiem darbiem!

Aktuālā informācija kā vienmēr LOB mājas lapā: www.ordenubraliba.lv.

 

Ielādēju...      Atpakaļ
Aicinām


* * * * *

21.decembrī LOB 25 gadu jubileja Latvijas Zinātņu akadēmijā.Kalendārs
<< Februāris 2023 >>
POTCPSSv
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728

SADARBĪBAS PARTNERI
Rīgas Latviešu biedrība

Rīgas NVO nams

Latviešu virsnieku apvienība

Latvijas Nacionālo Karavīru biedrība

Latvijas Politiski represēto apvienība

Daugavas Vanagi

Latvijas Pilsoniskā alianse

Ziedot.lv