116554

Mūžībā devies ārsts Agnis Štifts (1923-2020)Atvadāmies no izcilas personības Latvijas medicīnā, Trīszvaigžņu ordeņa kavaliera docenta Agņa Štifta. Docents Agnis Štifts ir nodzīvojis garu un bagātu mūžu.

Viņš ir viens no endokrinoloģijas nozares pamatlicējiem Latvijā. 1958. gadā Paula Stradiņa Republikas klīniskajā slimnīcā Prof. K. Rudzīša vadībā tika izveidota endokrinoloģijas nodaļa, kuru vadīt tika uzaicināts Agnis Štifts. Docenta Agņa Štifta vadībā ir izaugusi vesela endokrinologu paaudze.

Latvijas Endokrinologu asociācija 2018. gadā izdeva grāmatu, kurā apkopoti Doc. Agņa Štifta atmiņu raksti no žurnāliem “Latvijas Ārsts” un “Doctus”, docents grāmatai deva nosaukumu “Mans ceļš Dieva labvēlībā”. Šis nosaukums raksturo viņa dzīvi, bet esmu pārliecināta, ka Dieva labvēlību var izpelnīties tikai sirdī labs cilvēks.

Kolektīvā viņu nereti saucām vienkārši par docentu. Docentu atceramies kā cilvēku ar labu izglītību, viņš pārvaldīja vairākas svešvalodas un līdz darba mūža beigām vienmēr pasūtīja un lasīja ārzemju literatūru par jaunāko nozarē. Docentu atceramies kā ļoti inteliģentu ārstu ar bagātu klīnisko pieredzi. Nodaļas vizītēs viņš nereti dalījās pieredzē ar dažādiem klīniskiem gadījumiem savā praksē, kuri bija ļoti pamācoši jaunajiem ārstiem. Viņš ļoti mīlēja Latvijas dabu un arī latviešu literatūru. Endokrinoloģijas nodaļas kolektīva Ziemassvētku pasākumos viņš vienmēr mēdza nolasīt kādu fragmentu no latviešu literatūras, kas radīja svētku noskaņu. Pēdējos gados, kad docents vairs nestrādāja, Stradiņa slimnīcas endokrinoloģijas centa ārsti braucām pie viņa ciemos Ziemassvētu laikā, tad docents stāstīja savus atmiņu stāstus, dalījās priekā par to kā klājas viņa mazbērniem un kā aug viņa mazmazbērni. Viņš interesējās par to kā mums klājas slimnīcā. Tās bija inteliģentas un nesteidzīgas sarunas. Paldies viņa ģimenei un īpaši meitām Inesei un Gunai, kuras ļāva justies viņam ģimenes mīlētam un aprūpētam. Palikusi atmiņā viņa atziņa, kad fiziskie spēka jau bija mazāk: “Es zinu, ka jūs esiet noguruši darba skrējienā, bet es jūs ļoti apskaužu, jo jums ir spēks un varēšana strādāt, to vajag novērtēt”. Docentu labi raksturo viņa noslēguma vārdi grāmatā:” …”ētika” un “estētika”. Krājiet un vairojiet tās!” Docents Agnis Štifts paliks mūsu atmiņā kā zinātkārs, gaišs un inteliģents cilvēks.

Latvijas Ordeņu brālība pievienojas ārstu saimes atvadu vārdiem izcilam un sirdsgaišam cilvēkam, Latvijas Ordeņu brālības biedram Agnim Štiftam.
      Atpakaļ
Aicinām


* * * * *

Aicinām visus LOB biedrus 2024. gada 8. jūnijā uz 26. salidojumu Alūksnes novadā.Kalendārs
<< Marts 2024 >>
POTCPSSv
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

SADARBĪBAS PARTNERI
Rīgas Latviešu biedrība

Rīgas NVO nams

Latviešu virsnieku apvienība

Latvijas Nacionālo Karavīru biedrība

Latvijas Politiski represēto apvienība

Daugavas Vanagi

Latvijas Pilsoniskā alianse

Ziedot.lv