62597

Salidojums - Jēkabpils 2011
25.06.2011


Atzinības krusta virsnieka Leonīda Salceviča uzruna Jēkabpilī, Krustpils pilī, atklāja Latvijas Ordeņu brālības 13. salidojumu, kurā pulcējās vairāk nekā 150 ordeņu kavalieri.

„Mēs pavisam droši varam teikt, ka neatkarīgas Baltijas valstis ir rezultāts mūsu pašu nesalaužamajai gribai un spējai brīvības ideālus saglabāt cauri desmitgadēm. Nekāds Gorbučovs mums nedāvināja šo brīvību, to izcīnījām mēs – mūsu tauta – mēs paši,” svētku uzrunā teica Latvijas Ordeņu brālības priekšsēdētājs Juris Karlsons.

Par nopelniem Latvijas valstiskās neatkarības atgūšanā, saimnieciskās dzīves, kultūras, zinātnes un citu jomu attīstībā Ordeņu brālības biedri saņēmuši augstākos valsts apbalvojumus - Triju Zvaigžņu ordeni, Viestura ordeni, Atzinības Krustu vai šo ordeņu Goda zīmi.

Lai gan sanākušie ir jau cienījamā vecumā, patriotisma jūtu pilnie salidojuma dalībnieki paralēli priekam par atkal satikšanos, dalījās arī savos vērojumos par valstī pastāvošajām problēmām un norādīja uz nepieciešamību pievērsties garīgumam un nacionālisma vairošanai. Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliere Inta Purva jautāja: „Vai šodienas izglītības sistēma jauniešos, kas aiziet laimi meklēt svešumā, ir ielikusi dzimtenes mīlestības sēklu, vēlmi atgriezties, vēlmi strādāt savai tautai?”

Salidojuma atklāšanā tika pieminēti arī aizgājušie brālības biedri un no jauna novērtēts goda zīmju nēsātāju devums. Līdzās svētku uzrunām pasākumu papildināja A.Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas audzēkņu koncerts un foto prezentācija par Jēkabpili. Pēc uzrunām, apsveikumiem un laba vēlējumiem salidojuma dalībniekus pilsētas pašvaldības sarūpēti autobusi veda ekskursijā pa pilsētu. Pēcpusdienā dalībnieki pulcējās Tautas namā, lai vēlreiz pārliecinātos par jēkabpiliešu muzikālo talantu. Ordeņu brālības biedrus priecēja mecosoprāns Baiba Berķe, baritons Nauris Indzeris un pianiste Aiga Ozoliņa-Kozlovska.
Salidojuma izskaņā „Brīvajā mikrofonā” dalībnieki izteica savus vērojumus un secinājumus gan par iespaidiem bagāto dienu Jēkabpilī, gan par dažādiem notikumiem pagātnē un mūsdienās.

Evita Ruliete
      Atpakaļ
Aicinām


* * * * *

Aicinām visus LOB biedrus 2024. gada 8. jūnijā uz 26. salidojumu Alūksnes novadā.Kalendārs
<< Maijs 2024 >>
POTCPSSv
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

SADARBĪBAS PARTNERI
Rīgas Latviešu biedrība

Rīgas NVO nams

Latviešu virsnieku apvienība

Latvijas Nacionālo Karavīru biedrība

Latvijas Politiski represēto apvienība

Daugavas Vanagi

Latvijas Pilsoniskā alianse

Ziedot.lv