62653

Salidojums - Limbaži 2003
16.08.2003


Sestdien, 16.augustā Limbažos notika pēc kārtas piektais Triju Zvaigžņu ordeņa brālības salidojums "Triju Zvaigžņu ordeņa gaismā". Sabiedriskā organizācija Triju Zvaigžņu ordeņa brālība (turpmāk - TZOB) dibināta 1999. gadā un apvieno savās rindās ar valsts augstāko apbalvojumu - Triju Zvaigžņu ordeni un tā Goda zīmi apbalvotās personas, kas pēc brīvprātības principa darbojas šajā sabiedriskajā organizācijā, atbalsta tās mērķus un statūtus.

Iepriekš šādi salidojumi ir bijuši Lielvārdē, Cēsīs, Rīgā, Kuldīgā. Salidojumu organizēja TZOB sadarbībā ar Limbažu rajona un pilsētas domēm. Šogad salidojums tematiski bija veltīts Latvijas himnas autoram Baumaņu Kārlim un viņa dzimtajam novadam.

Salidojums Limbažos šogad pulcēja vairāk nekā pusotra simta ar Triju Zvaigžņu ordeni un Triju Zvaigžņu ordeņa Goda zīmēm apbalvotās personas. Salidojuma norisi netraucēja ne mainīgie laika apstākļi, ne lietus un spēcīgais vējš, kāds bija Limbažos nedēļas nogalē.

Salidojumu pie Baumaņu Kārļa pieminekļa atklāja TZOB domes priekšsēdētājs Pēteris Laķis, goda priekšsēdis Jānis Graudonis un Limbažu domes priekšsēdētājs Puriņa kungs. Pasākumu kuplināja Limbažu vīru koris un orķestris, pasākums turpinājās Limbažu evanģeliski luteriskajā baznīcā ar piemiņas dievkalpojumu, vēlāk ar ziedu nolikšanu pie Baumaņu Kārlis pieminekļa, kā arī ar Triju Zvaigžņu ordeni apbalvotā limbažnieka J. Ozola atdusas vietā Limbažu kapos.

Pēcpusdienā sekoja TZOB salidojuma dalībnieku iepazīstināšana ar Limbažiem, ko vadīja Limbažu muzeja darbinieki. Pievakarē salidojuma dalībniekus priecēja Limbažu mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi, kurus organizēja Kultūras nama direktore J. Borīte. Pat tik jaukā, svinīgā pasākumā Latvijas arhīvisti ir īsteni savas profesijas patrioti. Triju Zvaigžņu Ordeņa kavaliera Aināra Bambala mudināti, pasākumu digitālā versijā nākotnes vārdā iemūžināja Latvijas Valsts kinofotofonodokumentu arhīva speciālisti arhīva direktores ar Triju Zvaigžņu ordeņa Goda zīmi apbalvotās Intas Kaņepājas vadībā. TZOB salidojumu plaši atspoguļoja Limbažu prese un Televīzija. Paredzams, ka nākamais TZOB salidojums tā dalībniekus 2004. gadā pulcēs Jelgavā.

Ielādēju...      Atpakaļ
Aicinām* * * * *

LOB Domes sēde 28. septembrī 

* * * * *
Kalendārs
<< Septembris 2022 >>
POTCPSSv
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

SADARBĪBAS PARTNERI
Rīgas Latviešu biedrība

Rīgas NVO nams

Latviešu virsnieku apvienība

Latvijas Nacionālo Karavīru biedrība

Latvijas Politiski represēto apvienība

Daugavas Vanagi

Latvijas Pilsoniskā alianse

Ziedot.lv