62524

Ogres pašvaldība godina apbalvotos
13.11.2008


Ceturtdien, 2008. gada 13.novembrī, uz pieņemšanu pie Ogres rajona pašvaldības padomes priekšsēdētāja Jāņa Petroviča Latvijas Valsts jubilejas priekšvakarā pulcējās augsto apbalvojumu - Triju Zvaig­žņu ordeņa un tā goda zīmes, Viestura ordeņa un tā goda zīmes un Atzinības krusta un tā goda zīmes - īpašnieki.

Ogres rajonā augstāko Valsts apbalvojumu saņēmēji ir: Anast­asija Neretniece, Uldis Žagata, Dzidra Bļodone, Dace Jansone, Pauls Kveldē, Kārlis Krūmiņš, Regīna Gribuste, Rūta Koluža, Agita Auziņa, Ludmila Sokolova, Maigurs Andermanis, Margarita Sakina, Leons Amoliņš, Maija Elstiņa, Ojārs Grasis, Ilga Le-gzdiņa, Māra Skrīvele, Ārvaldis Līgotais Lilientāls, Viktors Mu-zis, Edmunds Būmanis, Jautrīte Mežsarga, Ivars Kalviņš, Pēteris Kļaviņš, Roberts Jansons, Jānis Karpovs, Anatolijs Caune, Jānis Turks un Aina Gasjuna. Tādēļ pa­sākuma vadītāja Ogres Kultūras centra direktore Ligita Zadvinska aicināja ar klusuma brīdi piemi­nēt mūžībā aizgājušos - Andreju Berkmani, Regīnu Ezeru, Mildu Feldmani, Visvaldi Hermani, Augustu Meijeru, Gunāru Priedi un Raimondu Treiju. «Jūsu vārdi neizdzēšami ierakstīti Latvijas vēsturē,» sacīja L.Zadvinska. «Jūs esat cilvēki, kas vienmēr var vairāk, nekā citi, kuriem ir vairāk spēka, vairāk iespēju. Visu mūžu.»

Klātesošos uzrunāja arī Ogres Vēstures un mākslas muzeja di­rektore Iveta Ruskule, atgādinot par kādu maija dienu, kad Ogrē pulcējās vairāki desmiti fotogrā­fu, lai iemūžinātu vienu dienu Ogrē. Akcijas rezultātā tapis fo­toalbums, ko Valsts apbalvojumu saņēmušie nu ir ieguvuši savā īpašumā.

Savukārt J.Petrovičs pasākuma dalībniekiem vēlēja nebūt tik kautrīgiem un nēsāt apbalvojumu katrā svinīgā brīdī. «Jūs esat to saņēmuši par savu darbu, nevis kaut kur tumsā, paslepus,» sacīja viņš.

Apsveikumu, ko nolasīja L.Zadvinska, bija atsūtījis arī Valsts Prezidents Valdis Zatlers. «Mūsu Latvijai ir bagāta vēsture, liela nākotne un kopīgs mērķis - laimīga, latviska un labklājībā dzīvojoša Latvijas tauta,» tajā rakstīts. «Pateicos visiem par gaišām domām un labiem dar­biem, ko dāvinām savai valstij svētkos,»

Pēc svinīgās godināšanas klāt­esošos ar labi pazīstamām dzies­mām priecēja Guntis Skrastiņš un Uģis Roze. U.Roze pirms uzstā­šanās atzina, ka ir ļoti satraucies, jo klausītāju vidū ir kāds cilvēks, kas viņam ir ļoti svarīgs un īpašs - Pauls Kveldē. Par to, ka viņš piedalīsies šajā pasākumā, U.Roze iepriekš neesot zinājis. «Ja nebūtu viņa, es nemācītos un neabsolvētu konservatoriju, bet gan braukātu kaut kur apkārt ar mopēdu «Rīga»,» sacīja U.Roze. Par dziedātāja patieso satrauku­mu gan liecināja vienīgi viegli trīcošas rokas, kurās viņš turēja mikrofonu, veltot diriģentam un mūzikas pedagogam profesoram Paulam Kveldem dziesmu no sava repertuāra.

Jau informējām, ka šajos Valsts svētkos augstā apbalvojuma sa­ņēmējiem pievienojās vēl četri mūsējie - Aigars Apinis, Nora Ikstena, Jānis Zirnis un Jānis Aivars Karlovs,

/Kristīne Zaķe/

 

Svētku priekšvakarā godina Valsts apbalvojuma saņēmējus
http://www.ogresvestis.lv/news.php?newsid=11110

Ceturtdien, 2008. gada 13.novembrī, uz pieņemšanu pie Ogres rajona pašvaldības padomes priekšsēdētāja Jāņa Petroviča Latvijas valsts jubilejas priekšvakarā pulcējās augsto apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeņa un Goda zīmes, Viestura ordeņa un Goda zīmes un Atzinības krusta un Goda zīmes – īpašnieki.


Valsts apbalvojumu īpašnieki kopā ar sveicējiem
– Ogres rajona pašvaldības pārstāvjiem.


Ogres rajonā augstāko Valsts apbalvojumu saņēmēji ir:

Anastasija Neretniece,
Uldis Žagata,
Dzidra Bļodone,
Dace Jansone,
Pauls Kvelde,
Kārlis Krūmiņš,
Regīna Gribuste,
Rūta Koluža,
Agrita Auziņa,
Ludmila Sokolova,
Maigurs Andermanis,
Margarita Šakina,
Leons Amoliņš,
Maija Elstiņa,
Ojārs Grasis,
Ilga Legzdiņa,
Māra Skrīvele,
Ārvaldis Līgotnis Lilientāls,
Viktors Muzis,
Edmunds Būmanis,
Jautrīte Mežsarga,
Ivars Kalviņš,
Pēteris Kļaviņš,
Roberts Jansons,
Jānis Karpovs,
Anatolijs Caune,
Jānis Turks,
Aina Gasjuna.

Tādēļ pasākuma vadītāja Ogres Kultūras centra direktore Ligita Zadvinska aicināja ar klusuma brīdi pieminēt mūžībā aizgājušos Valsts apbalvojumu laureātus:

Andreju Berkmani,
Regīnu Ezeru,
Mildu Feldmani,
Visvaldi Hermani,
Augustu Meijeru,
Gunāru Priedi,
Raimondu Treiju.

«Jūsu vārdi neizdzēšami ierakstīti Latvijas vēsturē»
sacīja L. Zadvinska.

«Jūs esat cilvēki, kas vienmēr var vairāk, nekā citi,
kuriem ir vairāk spēka, vairāk iespēju. Visu mūžu.»

Klātesošos uzrunāja arī Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktore Iveta Ruskule, atgādinot par kādu maija dienu, kad Ogrē pulcējās vairāki desmiti fotogrāfu, lai iemūžinātu vienu dienu Ogrē. Akcijas rezultātā tapis fotoalbums, ko Valsts apbalvojumu saņēmušie nu ir ieguvuši savā īpašumā.

Savukārt J. Petrovičs pasākuma dalībniekiem vēlēja vēlēja nebūt tik kautrīgiem un nēsāt apbalvojumu katrā svinīgā brīdī.
«Jūs esat to saņēmuši par savu darbu, nevis kaut kur tumsā, paslepus», sacīja viņš.

Apsveikumu, ko nolasīja L. Zadvinska, bija atsūtījis arī Valsts prezidents Valdis Zatlers.
«Mūsu Latvijai ir bagāta vēsture, liela nākotne un kopīgs mērķis – laimīga, latviska un labklājībā dzīvojoša Latvijas tauta»
tajā rakstīts. «Pateicos visiem par gaišām domām un labiem darbiem, ko dāvājat savai valstij svētkos.»

Pēc svinīgās godināšanas klātesošos ar labi pazīstamām dziesmām priecēja Guntis Skrastiņš un Uģis Roze. U.Roze pirms uzstāšanās atzina, ka ir ļoti satraucies, jo klausītāju vidū ir kāds cilvēks, kas viņam ir ļoti svarīgs un īpašs – Pauls Kvelde. Par to, ka viņš piedalīsies šajā pasākumā, U.Roze iepriekš neesot zinājis. «Ja nebūtu viņa, es nemācītos un neabsolvētu konservatoriju, bet gan braukātu kaut kur apkārt ar mopēdu «Rīga»,» sacīja U.Roze. Par dziedātāja patieso satraukumu gan liecināja vienīgi viegli trīcošas rokas, kurās viņš turēja mikrofonu, veltot diriģentam un mūzikas pedagogam profesoram Paulam Kveldem dziesmu no sava repertuāra.

Jau informējām, ka šajos Valsts svētkos augstā apbalvojuma saņēmējiem pievienojās vēl četri mūsējie –

Aigars Apinis,
Nora Ikstena,
Jānis Zirnis un
Jānis Aivars Karlovs,
Kristīne Zaķe
      Atpakaļ
Aicinām


* * * * *

Aicinām visus LOB biedrus 2024. gada 8. jūnijā uz 26. salidojumu Alūksnes novadā.Kalendārs
<< Maijs 2024 >>
POTCPSSv
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

SADARBĪBAS PARTNERI
Rīgas Latviešu biedrība

Rīgas NVO nams

Latviešu virsnieku apvienība

Latvijas Nacionālo Karavīru biedrība

Latvijas Politiski represēto apvienība

Daugavas Vanagi

Latvijas Pilsoniskā alianse

Ziedot.lv