Ordeņu nēsāšanas kārtība
05.04.2006


Valsts apbalvojumu nēsāšana
 
(62.pants.)
1. Valsts apbalvojumus ikdienā nenēsā. Ikdienā nēsājamas ordeņu miniatūrzīmes un miniatūrās goda zīmes, kā arī piemiņas zīmes mazā nozīmīte.
Valsts apbalvojumus nēsā tikai valsts svētkos un svinīgos gadījumos pie attiecīga tērpa.
2. Militārpersonas ordeņu zīmes un ordeņu goda zīmes nēsā oficiālos pasākumos pie parādes un svinību tērpiem.
3. Ārvalstu apbalvojumus ikdienā nenēsā. Ikdienā var nēsāt ārvalstu apbalvojumu miniatūrzīmes un miniatūrās goda zīmes. Ārvalstu apbalvojumus var nēsāt valsts svētkos un svinīgos gadījumos pie attiecīga tērpa.
 
(64.pants)
Pēc apbalvošanas ar augstākās šķiras (pakāpes) ordeni vai tā goda zīmi, tā paša apbalvojuma zemākas šķiras (pakāpes) ordeni vai tā goda zīmi vairs nenēsā. Arī pēc apbalvošanas ar ordeni šā ordeņa goda zīmi vairs nenēsā.
 
(65.pants)
1. Ordeņa zvaigzni nēsā krūšu kreisajā vai labajā pusē pret vidu saskaņā ar attiecīgā ordeņa statūtiem.
2. Ja persona apbalvota ar vairākiem ordeņiem, augstāko ordeņa zvaigzni liek kā pirmo, bet pārējās — zem tās ieslīpā līnijā uz iekšu, ievērojot šā likuma 69.pantā noteikto valsts apbalvojumu nēsāšanas secību.
3. Ordeņu zīmes nēsā krūšu kreisajā pusē tā, lai ordeņu zīmju rindas vidējā ordeņa zīme vai goda zīme atrastos pret krūšu kreisās puses vidu, ievērojot šā likuma 69.pantā noteikto valsts apbalvojumu nēsāšanas secību.
4. Ordeņu zīmes, kuras nevar salikt vienā rindā blakus, var novietot pamīšus tā, ka nozīmīguma ziņā augstākā ordeņa zīme nedaudz pārsedz zemāko, ievērojot šā likuma 69.pantā noteikto valsts apbalvojumu nēsāšanas secību.
 
(66.pants)
Pirmās šķiras ordeņa lenti nēsā pār labo plecu, militārpersonas — pār labo plecu zem uzpleča un ieroču jostas vai auduma jostas. Pār plecu nēsā augstāko ordeņa lenti.
 
(67.pants)
Kaklā nēsā tikai nozīmīguma ziņā augstāko no kaklā nēsājamām ordeņa zīmēm, bet pārējās — attiecīgā ordeņa statūtos un šā likuma 65.pantā noteiktajā kārtībā.
 
(68.pants)
Ordeņu lenšu atgriezumus un goda zīmju lenšu atgriezumus nēsā krūšu kreisajā pusē tāpat kā ordeņu zīmes vai ordeņu goda zīmes. Lenšu atgriezumus var sakārtot vairākās rindās. Ordeņus un to goda zīmes kopā ar lenšu atgriezumiem drīkst nēsāt tikai militārpersonas.
 
(69.pants)
Valsts apbalvojumu nēsāšanas secība ir šāda:
1) Triju Zvaigžņu ordenis;
2) Viestura ordenis;
3) Atzinības krusts;
4) Triju Zvaigžņu ordeņa goda zīme;
5) Viestura ordeņa goda zīme;
6) Atzinības krusta goda zīme;
7) 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme;
8) citu valstu apbalvojumi.
 
(70.pants)

Apbalvotās personas var attēlot valsts apbalvojuma zīmi uz saviem personiskajiem zīmogiem, vērtslietām, dokumentiem, veidlapām, kā arī lietot to citādā veidā, garantējot pienācīgu cieņu pret apbalvojumu.
      Atpakaļ
Aicinām


* * * * *

Aicinām visus LOB biedrus 2024. gada 8. jūnijā uz 26. salidojumu Alūksnes novadā.Kalendārs
<< Maijs 2024 >>
POTCPSSv
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

SADARBĪBAS PARTNERI
Rīgas Latviešu biedrība

Rīgas NVO nams

Latviešu virsnieku apvienība

Latvijas Nacionālo Karavīru biedrība

Latvijas Politiski represēto apvienība

Daugavas Vanagi

Latvijas Pilsoniskā alianse

Ziedot.lv